Lieve uit Ermelo wint finale Junior Dictee

De finale van het Junior Dictee was ook dit jaar weer een groot succes! Het jaarlijkse evenement, georganiseerd door Bibliotheek Noordwest Veluwe en de Lionsclub Harderwijk, vond plaats in een volle raadzaal in het Huis van de Stad in Harderwijk. Dit jaar namen maar liefst 32 scholen uit de regio Harderwijk, Ermelo, Putten, Nunspeet en Elspeet deel aan de spannende finale.
De grote winnaar van het dictee was Lieve Kamphorst van De Margrietschool in Ermelo, die de felbegeerde eerste plaats veroverde. Lieve was de sterkste van de 41 deelnemers, maar werd op de voet gevolgd door Lenn Veenema van CBS De Wegwijzer in Harderwijk, die de tweede plaats behaalde. De derde plek werd gedeeld door Emma de Ruiter van de Ichthusschool in Putten, Luka Verhoef van De Goede Herderschool in Ermelo, en Marit Leijssenaar van CBS Het Startblok in
Harderwijk.
Naast de individuele winnaars werd er ook een wisselbeker uitgereikt aan de school met het hoogste gemiddelde. Dit jaar ging de wisselbeker naar De Olijfboom (locatie Frans Huismansstraat) in Nunspeet, die de trofee overnam van CBS De Parel Hierden, de winnaar van vorig jaar.
In totaal streden 41 leerlingen uit groep 6 om de kampioensbeker. Het evenement werd geopend door wethouder Edwin Enklaar van de gemeente Harderwijk, die de kinderen, hun ouders en supporters verwelkomde. Hij benadrukte het belang van taal en onderstreepte dat de leerlingen trots mochten zijn op hun prestatie.
Het dictee werd voorgelezen door Peter Voorbergen van de Lions Club en geschreven door kinderboekenschrijver Chris Vegter, die in de pauze de leerlingen en ouders inspireerde met een fantasierijke en innemende vertelling, terwijl de jury druk bezig was met het nakijken van het dictee.
Na de spannende ontknoping ontving elke deelnemer een welverdiende medaille voor hun inzet en doorzettingsvermogen.
Het Junior Dictee 2025 was een groot succes, en het belooft volgend jaar een nog spannender evenement te worden!